Orbánt dicséri a Magyar Nemzetben Robert Fico
A magyar és a lengyel kormányt dicsérte, Soros Györgyöt és a mostani szlovák kormányt támadta a bukott szlovák miniszterelnök.
A magyar és a lengyel kormányt dicsérte, Soros Györgyöt és a mostani szlovák kormányt támadta a bukott szlovák miniszterelnök.
Vihar és Szélvihar, Isten malmai, Tisztítótűz, Júdás - a sokatmondó fedőneveken indult nyomozások az együttműködő gyanúsítottak segítségével a korábbi kormánypárt, a Smer legfelső köreihez vezetnek. A vesztegetők sem számíthatnak semmi jóra.
Szlovákiában már tavasszal rámutattak arra, hogy békeidőben sem lehet ilyen kaotikusan kormányozni, nemhogy 2020-ban. De hiába: a járvány második hullámában sincs higgadt válságkezelés. Mindez meglátszik a kormánypártok és a miniszterelnök népszerűségén is.
A hétvégén a harmadik kör ment le, alig több, mint 80 ezer érdeklődővel. Politikai sikerként működött, de azt nem tudta eltakarni, hogy a miniszterelnök hetek óta párbajozik a gazdasági miniszterével.
Meghökkenést keltett Szlovákiában, hogy első fokon felmentették a következményeivel az egész belpolitikát átíró újságíró-gyilkosságra a vád és a tanúvallomások szerint megbízást adó Marián Kocner üzletembert, aki egy másik ügy miatt már kapott 19 év börtönt.
Vonzások és választások: magánélet és közélet bizarr keveredése, plágiumbotrányok, zsarolások és groteszk a szlovák belpolitikában.
Korrupcióellenes programmal aratott győzelmet Szlovákiában a populizmustól sem visszariadó jobboldali Igor Matovic, akinek koalíciója arra épülhet, hogy kiszorítsa a Smert és Robert Ficót a hatalomból, de nem lesz egyszerű koherens kormányprogramot összeállítani Pozsonyban.
A Magyar Közösség Pártja és az eddig parlamenti magyar-szlovák párt, a Híd-Most ezúttal sem jutott dűlőre egymással, így könnyen előfordulhat, hogy egyik sem éri el a bejutási küszöböt a hétvégi választáson.
Nagy kérdés, mi derül még ki a megrendelőkről a tárgyalások során.
A volt miniszterelnök többször védelmébe vette a „cigányterrort” hangoztató Milan Mazurek szélsőjobboldali politikust.
Még három gyilkosság, két ügyész és egy ügyvéd megölésének előkészítése miatt is vádat emeltek szerdán a szlovák hatóságok az ellen a négy ember ellen, akiket Jan Kuciak szlovák újságíró és mennyasszonya meggyilkolásával is vádolnak.
Robert Fico politikai játszmájának áldozata lett a szlovák alkotmánybíróság, amelynek a volt kormányfő az elnöke szeretne lenni. Arra vár, hogy az államfői posztra olyasvalaki kerüljön, aki ezt a tervét támogatja.
Ha csak a tizedét próbálta volna meg a jelenlegi szlovákiai kormánykoalíció, mint amit Orbánék az elmúlt két választási időszakban megtettek, akkor itt már fejek potyogtak volna, sőt lehet, hogy „véres forradalom” lett volna – nyilatkozta államfőjelöltként a parameter.sk-nak Bugár Béla, a Most-Híd elnöke.
Újabb, jó esélyekkel induló jelölt lépett vissza a szlovák elnökválasztástól annak érdekében, hogy megakadályozzák Robert Fico visszatérését a politikába.
Hol az éj legsötétebb, ott a hajnal már ébred – hangzik el a Koldusoperában. A Kuciak-gyilkosság első évfordulóján Pozsonyban járva olyan érzése támad az embernek, hogy a felfoghatatlan bűnt óvatos optimizmus váltotta fel. A politika nem akar változtatni semmin, de a tisztességes országért küzdő civilek összefogtak, és tettek arról, hogy ne folytatódjanak a dolgok úgy, ahogy eddig. Helyszíni riportunk.
Robert Fico korábban a Tisztességes Szlovákiáért Mozgalom vezetőit Soros gyermekeinek nevezte, emiatt még az államfő is elítélte.
Egy ember meggyilkolása nem rúghat fel egy dollármilliárdos üzletet – mondja a magyar nyilvánosságot is befolyásolni akaró amerikai lelkész, miközben épp leköpi a Tízparancsolatot. Ezen a héten a belpolitikai összefoglalónk kiindulópontja Dzsamál Hasogdzsi meggyilkolása. Elmagyarázzuk, miért.
Fölborította a szlovákiai közéletet Ján Kuciák oknyomozó újságírónak és jegyesének meggyilkolása. A kényes helyzetben kulcsszerep hárult a szlovák–magyar pártra, a Most–Hídra, amely amúgy is ellentmondásos viszonyrendszerben igyekszik lavírozni.
Fölborította a szlovákiai közéletet Ján Kuciák oknyomozó újságírónak és jegyesének meggyilkolása. A kényes helyzetben kulcsszerep hárult a szlovák-magyar pártra, a Most-Hídra, amely amúgy is ellentmondásos viszonyrendszerben igyekszik lavírozni - olvasható az e heti HVG-ben.
Ez most nem a hírverseny ideje, így döntöttek a szlovák szerkesztőségek, amelyek közös erővel igyekeznek végére járni annak az ügynek, amely miatt – minden bizonnyal – Ján Kuciaknak és menyasszonyának meg kellett halnia. A gyilkosság politikai következményeiről és a sajtó válaszáról Balog Beátával, Szlovákia első számú napilapjának és portáljának főszerkesztőjével beszélgettünk.